O autorze
"Pozytywne nastawienie być może nie rozwiąże wszystkich twoich problemów, ale zdenerwuje wystarczająco wiele osób, żebyś doszedł do wniosku, że warto czynić ten wysiłek." Herm Albright

Odczepcie się od Wojewódzkiego i Figurskiego. Sami ich stworzyliście

Fot. "God Bless America" film by Bobcat Goldthwait
Nieczęsto wchodzę w buty cynika, ale trudno inaczej, gdy patrzę jak Figurski i Wojewódzki tracą swój program ze względu na słynny tekst o Ukrainkach. I to nie dlatego, że zachowali się jak ostatnie chamy - lecz dlatego, że aktualne oburzenie śmierdzi hipokryzją na kilometr.

Przez ostatnie lata, tak polskie stacje radiowe jak i telewizyjne lansują rozrywkę w postaci podstarzałego playboya Wojewódzkiego i przaśnych żartów Majewskiego.

Im większa chamówa - tym lepiej, im bardziej kretyńskie żarty - tym lepiej. I nie robią tego, ze względu na szatański plan ogłupienia społeczeństwa. Robią to bo ktoś ten szajs ogląda, a ktoś inny wykupuje reklamy w trakcie.

To dlatego mamy błaznów z ciężkim poczuciem humoru, to dlatego mamy Big Brothera, Pamiętniki z Wakacji, Idola, paradę gwiazd i gwiazdek na lodzie, z mikrofonem i bananem w łapie etc.

A teraz - gdy pojawiają się konsekwencje - oburzenie. Podczas gdy medialne persony Wojewódzkiego i Figurskiego to tylko kreacje dopasowane do wymagań publiki, która ustanowiła im takie a nie inne normy i pluła się z radości na ich wcześniejsze kretyńskie dowcipasy.

Więc proszę - jeśli śmiejecie się z przaśnych żartów Majewskiego, oglądacie cycaste celebrytki u Wojewódzkiego, plotkujecie o gwiazdkach jakichś Big Brotherów - czy innego badziewia, to dajcie sobie spokój oburzaniem się na Wojewódzkiego i Figurskiego.

Zdecydowanie bardziej wolę mieć do czynienia z konsekwentnym idiotą broniącym swoich idoli, niż inteligentnym hipokrytą, który zauważył że wiatr się zmienia i trzeba się na czas pewien przyłączyć do chóru moralnego oburzenia. ( wymieniając Wojewódzkiego na Majewskiego )


Bo - gwarantuję - będzie jeszcze zabawniej. W pogoni za kontrowersyjnością nakręcającą oglądalność Wojewódzcy, Figurscy, Majewscy etc. posuną się jeszcze dalej. Tego się od nich oczekuje. Tego Wy po nich tego oczekujecie.

Wybór jest prosty - poszukać sobie inteligentniejszej rozrywki niż wywiady z Dodą u Majewskiego i zapracować na prawo do moralnej oceny, albo dalej z wypiekami na twarzy oglądać jak sondują jak daleko można przesunąć granice przyzwoitości.
Trwa ładowanie komentarzy...